Użytkownik
20 czerwca 2026480
Mam ubezpieczenie mieszkania, ale po zalaniu przez sąsiada ubezpieczyciel wypłacił tylko 30% strat. W polisie jest zapis, że nie obejmuje ona 'uszkodzeń powstałych na skutek nieszczelności instalacji wodnej, jeśli ta nie była konserwowana przez 5 lat'. Czy to zgodne z prawem?